رضامصطفوي طباطبايي

8 رضا مصطفویReza Mostafavi Tabatabaei طباطبایی يك كارآفرين ،سرمايه گذار و تاجر در زمينه صنعت نفت و گاز بوده و در حال حاضر مدير عامل شركت نفت و گاز  مستقر در دبي ميباشد .فعاليت هاي اصلی اين شركت شامل ارائه خدمات مهندسي مرتبط به عمليات حفاري در خشكي و دريا ميباشد.

رضا طباطبایی تحصيلات خود را در رشته مهندسي عمران در ايران به پايان رساند. با توجه به زمينه تحصيلي  وي كه مهندسي عمران بود  فعاليت اقتصادی خود را در زمينه  توسعه پروژه هاي ساختماني آغاز كرد. اجرای چندین پروژه مسكوني و تجاري در تهران از کارهای موفق وی می باشد. او در سن 27 سالگي به كشور امارات مهاجرت نمود تا تجارت  خود را در سطح بين المللي گسترش دهد. 

به عنوان فردی كار آفرين و با انگيزه وي شركت تجاری خود دررا در دبي ثبت كرد که اين شركت ادامه دهنده فعاليت هاي وي در ایران بود . زمینه کاری این شرکت در صنعت نفت و گاز بودو هم زمان تجارت با شركتهاي متعدد اروپايي را از سال 1996 آغاز كرد . وي به مدت 25 سال در اين زمينه فعاليت  مستمرداشته است.

بخش ديگر فعاليت هاي شركت وي در زمینه صنعت هواپیمایی و همکاری با لوفتانزا سیستم جهت نصب و راه اندازی سيستم BRS برای فرودگاه بين المللي امام خميني و اجراي فاز دوم فرودگاه بين المللي امام خميني  بوده است .

از فعاليت هاي ديگر اين شركت ميتوان به نقش مشاورو ایجاد یک شرکت سرمایه گذاری مشترک بین فرودگاه مونيخ ، پاريس و وین به  منظور انجام پروژه هاي  مختلف مرتبط با صنعت هواپیمایی اشاره نمود.بخش اصلي فعاليت هاي نفت و گاز شركت مرتبط با صنايع بالا دستي نفت که شامل ارائه انواع محصولات ، سرويس هاي مرتبط با مهندسي ،خدمات  تداركات در این زمینه  و عمليات حفاري در خشكي و دريا می باشد. 

وي با سالها تجربه در خصوص تجارت بين الملل علاقه فراواني به كاركردن  در زمینه پروژه هاي start up  دارد. از نقاط قوت كاري وي ميتوان به برنامه ريزي استراتژيك و انجاممذاكرات بين الملل اشاره نمود .مهارت وي در ایجاد زير ساخت سازي مرتبط با هر پروژه ،ایجاد تیم مورد نظر برای انجام پروژه ، ارائه  آموزشهاي متعدد  در خصوص پروژه و هدايت تیم مورد نظر برای دستیابی به اهداف تعیین شده شرکت می باشد. 

از ارتباطات تجاري موثر خود براي گسترش دامنه تجارت خود به كشور چين استفاده نموده و از اولين كساني بود كه رابطه اقتصادي بين شركت هاي ايرانی و چينی در زمينه صنايعبالادستي نفت و گاز ايجاد نمود. 

طباطبایی فعاليت هاي اقتصادي خود را قبل از آن که  چين به یک  قطب تجاري در دنيا  تبدیل شود آغاز نمود. او ابتدا تحقيقات گسترده اي را در خصوص بازار چين انجام داد تا درك بهتري از فرهنگ تجارت در چين و عوامل تاثير گذار در اين بازار داشته باشد. از نتایج  اصلی اين تحقيق آشنايي روش مذاكره با  شرکتهای چيني ، درك مناسب از فرهنگ تجارت در این کشور ودرک استراتژي مناسب براي ایجاد همکاری درازمدت با شركتهاي چيني بود .او زمان زيادي براي تحقيق و بررسي در اين خصوص و آموزش تيم متخصص  شركت تخصيص داد.  

  از اولين تجارتهایی كه وي با شركتهاي چيني انجام داد تجارت در صنايع فلزات و فروش زغال كك به شركتهاي ايراني بود.

ا